Az Innovatív Solution elkötelezett amellett, hogy hagyományos mesterségbeli tudás és modern technológia ötvözésével tartós, esztétikus és fenntartható nádtetőket készítsen ügyfelei maximális elégedettségére.
Cégünk magánszemélyeknek kínált szolgáltatásaiban a legmagasabb minőségi követelményeknek megfelelően dolgozik. A hagyományos technikákat és modern eljárásokat kombinálva biztosítjuk, hogy minden nádtető tartós, esztétikus és környezetbarát legyen. Célunk, hogy ügyfeleink otthonai hosszú távon megőrizzék szépségüket és funkcionalitásukat.
Csak prémium minőségű, gondosan válogatott nádat és kiegészítő anyagokat használunk a hosszú élettartam és esztétikai megjelenés érdekében.
Mesterembereink évtizedes tapasztalattal és szakértelemmel dolgoznak, biztosítva a hagyományos és modern technikák pontos alkalmazását.
Nádtetőink nem csak esztétikusak, de úgy tervezzük és építjük őket, hogy ellenálljanak az időjárás viszontagságainak és hosszú élettartamot biztosítsanak
A természetes alapanyagok és fenntartható kivitelezési módszerek alkalmazásával hozzájárulunk a környezeti terhelés csökkentéséhez.
Minden projektet az ügyfél igényei szerint alakítunk, egyedi tervezési és kivitelezési megoldásokkal, hogy az otthon harmóniában legyen a környezetével.
Mielőtt a munkát elkezdenénk, részletes konzultációval és tervezéssel biztosítjuk, hogy az ügyfél elképzelései teljes mértékben megvalósuljanak.
Minden általunk készített nádtetőhöz garanciát vállalunk, és hosszú távú karbantartási szolgáltatásokkal támogatjuk ügyfeleinket.
További kérdése, kérése van a nádtetőkkel, kivitelezéssel vagy karbantartással kapcsolatban?
Cégünk tervezőirodáknak és kivitelezőknek a nádtető építéséhez az Innovatív Solution által megfogalmazott szakmai irányelveket követi. Ezek az előírások biztosítják a tetők tartósságát, megfelelő szigetelését és tűzbiztonságát. A pontos szabványok betartása mellett garantáljuk a kiváló minőségű kivitelezést, amely megfelel minden szükséges követelménynek.
Nyitott szerkezetű nádtetőt évszázadok óta készítenek. A nádat lécekhez erősítik, ennek következtében a nád és az aljzatszerkezet között légüres tér alakul ki. A gyakorlatban a nádkéve nem funkcionál szigetelőanyagként; ezt a fajta tetőt nehéz légmentesen zárttá tenni. Amennyiben a tető bizonyos mértékű szigetelést kíván, akkor a hagyományos tetőt kiegészítő szigeteléssel kell ellátni a megemelt szarufa alá épített szigetelőpanel formájában, vagy utólagosan belülről is lehet szigetelni. Ha a szigetelés belülről kerül beépítésre, akkor lehetőleg párazáró réteget kell alkalmazni a szigetelés belső oldalára, különben nagy a belső páralecsapódás veszélye.
Vigyázat: ez a tetőtípus lakóépületeken nem felel meg a hollandiai építésügyi rendelet tűzvédelmi követelményeinek.
A nádborítást szilárd szarufa (vagy szelemenfa) szerkezetre kell lefektetni. A léceket a szarufához rögzítik. A hagyományos nyitott szerkezet esetében a lécekre először 2-3 cm-es rétegben szegőnádat vagy nádszövet sort terítenek. Erre kerül a fedő nádréteg. Az alsó nádrétegen nem hatol át a fedő nádréteg, belülről csak a szépen elrendezett szegő nádréteg vagy nádszövet sor látható.
Kizárólag első osztályú édesvízi nádat szabad használni. A szállítmányozónak írásban kell garantálnia, hogy 0,13%-os nátriumtartalmat meg nem haladó édesvízi nádat biztosít.
Az első osztályú nádnak érett, egyenes, hajlékony és erős, levél nélküli, alacsonyan vágott szálakból kell állnia. Nem lehet megperzselt, penészes vagy rothadt, és nem keveredhet avarral, gyomokkal, szénával vagy hasonló anyagokkal.
A Szövetség azt tanácsolja, hogy nád rendelése esetén az árajánlatban és/vagy a megrendelés visszaigazolásában egyértelműen legyen feltüntetve a nád eredete (ország, régió, terület).
A nádban korlátozott mértékben, legfeljebb a felület 2%-áig megengedett káka, sás és gyékény (pl. széleslevelű gyékény) jelenléte. A tőnél 1 cm-nél nagyobb átmérőjű szálakat el kell távolítani. A felhasznált nád hossza és vastagsága, illetve a nádkéve vastagsága és az elvégzendő munka szoros összeköttetésben állnak egymással.
Ahol a nád az aljzatszerkezet szélén túlnyúlik, gondoskodni kell a megfeszítéséről. A nyomás alá került nád ellenállóbb a viharok ellen. A tető felhajlásának 40-60 mm-esnek kell lennie a helyi várható szélerősség függvényében. A nádnak belülről mérve körülbelül 15 cm-re kell túlnyúlnia a feszítőléctől. A Szövetség azt javasolja, hogy a belső hajlított rész túlnyúlása nagyjából 50 mm-rel kevesebb legyen, mint a külsőé, így a belső rész tiszta marad – ám ahány ház, annyi szokás.
A leszorításhoz 6-os (5 mm) vagy 7-es (4,6 mm) horganyzott acélhuzalt kell használni.
Az első lécet a feszítő lécsortól 180 mm-re kell lefektetni.
A másodikat 120 mm-re az elsőtől, és minden további lécet 280-300 mm-re.
A felső léc 150 mm-re van a tetejétől, az alatta lévő 200 mm-rel ez alatt.
Ökölszabályként elmondható, hogy a nádkéve vastagságának és a leszorító huzalok távolságának azonos méretűnek kell lennie.
A nádat szorosan kell rögzíteni a lécekhez.
A tetőtaréjoknál fonástechnikát kell alkalmazni. Az ehhez használt lágyhuzalnak 1 mm vastagságú rozsdamentes acélhuzalnak kell lennie, és 22 cm-enként alkalmazandó.
Ha a tető gerincétől a feszítő lécig a távolság legfeljebb 7 méter, a tető hajlásszöge 40 fokos vagy annál nagyobb, és 1,50 m-nél rövidebb nádat használnak, akkor a nádréteg vastagságának a tető alján legalább 25 cm-nek, a tetején pedig legalább 22 cm-nek kell lennie. A huzalokat elfedő felső réteg legalább 9 cm-es legyen.
Ha a gerinc és a feszítő léc távolsága meghaladja a 7 métert, vagy a tető hajlásszöge 40 foknál kisebb, illetve 1,50 m-nél hosszabb nádat használnak, akkor a fenti méretek legalább 28 és 25 cm-esre módosulnak, legalább 10 cm-es felső fedőréteggel.
Egy sík felületre fektetett nádtetőnek laposnak kell lennie. A nád természetes anyag, amelynek színe, hossza és vastagsága az év és a termőhely függvényében nagymértékben változhat. Ez időnként szembetűnő az új tetőkön – ilyenkor úgynevezett sakktáblamintázat figyelhető meg. Az árnyalatok eltérésének nincs köze a felhasznált nád minőségéhez, és a mintázat az első év során teljesen el is tűnik.
A nádat a gerincen olyan magasra kell fektetni, hogy a gerinc és a nádszárak végei között legfeljebb 12 cm maradjon, így a nádkötegek vége legfeljebb 12 cm-es vastagságban maradjon látható.
A Szövetség tanácsa szerint fagyok idejére érdemes hálót elhelyezni az alsó nádréteg megereszkedése ellen, valamint a falazat fagyásának kockázata esetén az alsó szegély megerősítéseként.
Az abszolút legkisebb dőlésszög, amely mellett a nádat le lehet fektetni, 30 fok. Ez rövid tetőfelületek esetén érvényesül (legfeljebb 2 méteres tetőfelületek, lapos, illetve kerek tetejű tetőablakok stb.). Hosszabb tetőfelületek esetén a minimális dőlésszög 40 fok. Amikor a nádat 45 foknál kisebb dőlésszögű tetőre telepítik, az a nád rövidebb élettartamát eredményezi.
A fenti előírások olyan alapkövetelmények, amelyeknek minden új a nádtetőnek meg kell felelnie, legalább a felrakáskor. Mivel a nádtető telepítése régi mesterség, amely természetes alapanyag használatán alapul, gyakorlatban a tetők megjelenésükben és minőségükben eltérnek egymástól. Azok az új tetők, amelyek legalább ezeknek az előírásoknak megfelelnek, megfelelő minőségűek. Természetesen készülnek olyan tetők is, amelyek messze meghaladják ezeket az alapkövetelményeket – ez általában hosszabb élettartamot és/vagy jobb külső megjelenést eredményez.
További kérdése, kérése van a nádtetőkkel, kivitelezéssel vagy karbantartással kapcsolatban?
© Innovatív Solution Kft. – Minden jog fenntartva! | Általános Szerződési Feltételek | Adatvédelmi tájékoztató